Jdi na obsah Jdi na menu

Závody

Příspěvky

Na Silvestra jsme provětrali běžky

3. 1. 2012

silvestrovsy-beh-2011.jpgZdá se až neuvěřitelné, že na Silvestra se na Polevsku lyžovalo. Uskutečnil se zde tradiční Silvestrovský běh. Ještě v pátek nebylo jasné, zda se závod poběží jako klasický běh po svých nebo běh na lyžích. Sněhová nadílka udělala radost všem běžkařům a v pátek večer bylo možné upravit základní okruh skútrem. Ještě v sobotu ráno členové pořádajícího oddílu naházeli asi kilometrový úsek sněhem na kritická místa a závod mohl začít.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Komentářů: 0

Silvestrovský běh se koná za každého počasí

27. 12. 2011

lonsky-vitez-l30pavel-pachner-z-liberce.jpg AKTUÁLNĚ 30.12.: Zima se na čas vrátila i do Lužických hor. SILVESTROVSKÝ BĚH uskuteční NA BĚŽKÁCH. Trasa: kolem Medvědí hůrky 3 km. Muži 2 okruhy 6 km, ženy a dorost 3 km, děti okruh po louce od 100 m. Prezentace závodníků od 8:30 do 9:30 na OÚ Polevsko, start děti od 10 hodin, start dospělých od 10:30 z Jedličné.
Na závod doporučujeme starší lyže (práskačky - kameňačky), sněhu přece jenom není tolik. Aktuální situace: sněhové přeháňky, 10 cm nového sněhu. uprave základní okruh 3 km, pozor v úseku Jedličná - Kytlické pastviny je prosakující voda a nerovnoměrná sněhová pokrývka, dbejte zvýšené opatrnosti! Okruh k prácheňské silnici 5 km projetý od skútru, na pláních je tráva. Projeta je Kočárovka, místy málo sněhu, doporučujeme starší lyže (práskačky - kameňačky).

 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Fotografie: První svezení ve stopě na Polevsku 2011 | Komentářů: 0

Polevský běh - výsledky

25. 4. 2011

Polevský běh lyžařů 23.4.2011 - odkazy: výsledky, fotogalerie

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Slunečný velikonoční víkend láká na polevský běh a závody horských kol do Radvence

20. 4. 2011

polevskybeh.jpgNadcházející velikonoční víkend slibuje skvělé počasí. Pokud nemáte v plánu pouze barvit vajíčka, vyberte si běh nebo horská kola a vydejte se na některý ze závodů na Novoborsku: v sobotu na Polevský běh lyžařů a v neděli na Bohemie MTB Maraton a Radvaneckej Šajnkap. Tratě jsou určeny pro kategorie od nejmenších závodníků a závodnic až po veterány, takže o víkendu si na své si přijde doslova celý rodina.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Závody na běžkách uplynulé sezóny

24. 2. 2011

zlata-lyze-11-vyhlaseni-zeny.jpgPřinášíme vám přehled závodů, které se konaly uplynulou závodní sezónu. Upořádali jsme celkem 3 závody: Silvestrovský běh, Zlatá lyže Lužických hor a Lužická třicítka. Polevské štafety byly pro nedostatek sněhu zrušeny.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Lužická třicítka: nejtežší závod v Lužických horách se jede v sobotu

27. 1. 2011

Luž30 Loňslý vítěz Pavel PachnerV sobotu 29. ledna startuje 34. ročník Lužické třicítky. Prvotní obavy z počasí a nedostatku sněhu se rozplynuly po sněžení během tohoto týdne. O víkendu má vysvitnout sluníčko a teploměr ukáže kolem minus pěti stupňů. Předpověď slibuje krásné počasí a ideální podmínky jako stvořené pro závod. Centrem vytrvalostního závodu na lyžích je Polevsko a jeho přilehlé okruhy.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Zlatá lyže Lužických hor na sněhu i na vodě

16. 1. 2011

zlata-lyze-11-vitrzove.jpgNecelých 40 závodníků se zúčastnilo tradičního závodu v běhu na lyžích na Polevsku. Počasí ukázalo téměř všechny svoje podoby jako na apríla včetně deště, sluníčka, mlhy, padajících krupek, větru a chvílemi i modré oblohy. Přesto se organizátoři nezalekli a rozhodli se uspořádat závod. Absolutním vítězem a obhájcem z minulého ročníku se stal Jan Doubek z domácího oddílu SKI Polevsko.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

TISKOVÁ ZPRÁVA: Závod Zlatá lyže Lužických hor se koná

14. 1. 2011

Zlata-lyze.jpgPořadatelé z oddílu běžeckého lyžování SKI Polevsko oznamují, že sobotní závod Zlatá lyže Lužických hor se koná a není ohrožen vlivem počasí. Výrazná obleva a plusové teploty dorazily i do Lužických hor, přesto na běžeckých tratích v okolí Polevska leží 30 - 50 cm, místy neuvěřitelných 80 cm sněhu. Tratě jsou připravené pro závodníky i víkendové běžkaře.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Silvestrovské závody na běžkách se vydařily

3. 1. 2011

absolutni-vitezka-vera-utinkova.jpgTradičního Silvestrovského běhu na Polevsku se zúčastnilo rekordních 70 borců. Mezi závodníky nechyběli zástupci všech kategorií od dětí až po veterány. Závod si nenechalo ujít ani 15 německých přátel polevských běžkařů z opačné strany Lužických hor.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Závody na Polevsku jsou za dveřmi

28. 12. 2010

 

Stafety-2009.JPGZimní sezóna je na Polevsku v plném proudu již měsíc. Ta závodní právě začíná! Nenechte si ujít seriál čtyř závodů na běžkách, které jsou určeny pro širokou i sportovní veřejnost. Čekají nás celkem 4 tradiční závody, začínáme již na Silvestra a program máme až do února.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody