Jdi na obsah Jdi na menu

Závody

Příspěvky

Lužická třicítka, nejtěžší závod Lužických hor již tuto sobotu

6. 2. 2013

luzicka-tricitka-2012-start.jpgV sobotu 9. února 2013 se uskuteční nejtěžší závod na běžkách v Lužických horách – slavná Lužická třicítka. Centrem vytrvalostního závodu na lyžích klasickou technikou je Polevsko a jeho přilehlé okruhy. Závodníci mají na výběr ze dvou tratí na 30 nebo 10 kilometrů. Hromadný start z louky pod Jedličnou je rozdělen do dvou vln: v 10:00 odstartuje závod na 30 km a o pět minut později se na trať vydají závodníci na desetikilometrovou trať. Záštitu nad závodem převzala Zuzana Kocumová, statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, bývalá reprezentantka a závodnice v běhu na lyžích.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Běžkaři budou bojovat o Polevskou lyži i unikátní medaile

16. 1. 2013

specialni-medaile--2-.jpgV sobotu 19.1.2013 se na běžeckých tratí nad Polevskem koná Polevská lyže. Tradiční závod s novým názvem, který byli pořadatelé nuceni změnit z původní Zlaté lyže Lužických hor kvůli shodě se jménem známějšího klání v Novém Městě na Moravě. Legendární zlatá lyže, symbol závodu,  polevským běžkařům zůstává a i letos se na ní objeví zlatým písmem jméno vítěze. Od roku 1993 nese pozlacená ski již 16 jmen. Zda se jím stane obhájce z loňského ročníku Ondřej Marek z Liberce, je zatím ve hvězdách.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Na novoborském cyklistickém areálu budou závodit běžkaři

15. 1. 2013

sprintmaly.jpgNa sobotu 16. února je v Novém Boru pro příznivce bílé stopy naplánováno sprinterské klání o pohár města v běhu na lyžích. Běžkaři všech věkových skupin budou závodit v areálu zdejšího cyklistického oválu.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Poslední den v roce jsme na Polevsku závodili na běžkách

2. 1. 2013

silvestr-2012.jpgPrvní závod polevského seriálu na běžkách zimní sezóny 2012/13 se konal poslední den v roce na Polevsku. I přes oblevu se pořadatelům ze SKI Polevsko podařilo rolbou a skútrem upravit dvoukilometrový okruh v okolí vleku a Polevského vrchu, kde se uskutečnil závod. Start a cíl závodu za účasti 60 borců proběhl u kapličky nad Polevskem. Závodníci z Českolipska, Děčína, Liberce i Teplic si pochvalovali výbornou trať, atmosféru a především skvělé počasí. Běžecký okruh v okolí polevského vleku je i nadále pro veřejnost dobře sjízdný, netrpělivě je však očekáván nový sníh.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Silvestrovský běh na Polevsku se jede na lyžích

30. 12. 2012

luzicka-tricitka-2012-start.jpgTradiční akcí končícího roku je u polevských běžkařů Silvestrovský běh. I přes oblevu je na Polevsku dostatek sněhu na to, aby se závod uskutečnil na běžkách. Aktuálně jsou na Polevsku výborné podmínky pro běžecké lyžování především na loukách v okolí vleku a Polevského vrchu. Právě v této části proběhne závod se startem u tzv. kapličky na prácheňské silnici mezi Polevskem a Práchní. Lyžaři musí počítat s tím, že sníh je velmi zmrzlý. Závod, jehož pořadatelem je SKI Polevsko, je určen pro malé i velké závodníky.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Vezměte děti na Jizerskou 50, čeká je zábavný dětský závod Mini Jizerská

18. 12. 2012

mini.jpgVe spolupráci s organizátory Jizerské 50 vás zveme na Mini Jizerskou 50 pro děti. Nejen pro dospělé, ale také pro ty nejmenší z nás, je Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny. Dětský závod plný elánu, zábavy a adrenalinu startuje v pátek 11. ledna 2013 od 16 hodin. Výhodná registrace do závodu Mini Jizerská je do konce roku.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Komentářů: 0

Polevský běh lyžařů: nejtěžší závod běžecké ligy

12. 4. 2012

p4230590.jpgOkresní běžecká liga pokračuje 21.4. na Polevsku nejtěžším závodem seriálu. Běh je určen pro všechny věkové kategorie od nejmladších dětí až po veterány. Hlavní závod startuje ve 12 hodin a zavede závodníky kopcovitým terénem do Lužických hor. 

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody

Překonej sám sebe na Lužické 30

25. 1. 2012

start-l30.jpgV sobotu 28. ledna se uskuteční nejtěžší závod na běžkách v Lužických horách – slavná Lužická třicítka. Centrem vytrvalostního závodu na lyžích je Polevsko a jeho přilehlé okruhy nabízející v současnosti výborné podmínky pro běžecké lyžování i trénink. K závodu se mohou závodníci přihlašovat v den závodu na obecním úřadě v Polevsku od 8:00 do 9:15 hodin. Na výběr je ze dvou tratí: 30 a 10 km

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Fotografie: Lužická 30 | Komentářů: 0

Zlatá lyže pro Ondřeje Marka

24. 1. 2012

zl2012-2.jpgVýborné sněhové podmínky panovaly během uplynulého víkendu v Lužických horách, kde se bojovalo o Zlatou lyži Lužických hor. Dostatek sněhu z minulých dnů vykouzlil na Polevsku pohádkovou atmosféru, kterou si vychutnali nejen závodníci, ale i běžní běžkaři bez závodních ambic, kteří zavítali do okolí Polevska. Na start tradičního závodu se postavila padesátka závodníků z Českolipska, Děčínska, Liberce i sousedního Německa.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Komentářů: 0

Přijďte bojovat o Zlatou lyži Lužických hor

20. 1. 2012

start-zlata-lyze.jpgNa Polevských tratích bude v sobotu odstartován první závod v letošním roce, který pořádají běžkaři z lyžařského oddílu SKI Polevsko. Původní termín bylo nutné o týden posunout pro nedostatek sněhu. V uplynulých dnech napadlo v okolí Polevska dostatek sněhu, aby se závod mohl uskutečnit o tomto víkendu. Na start se postaví borci ze všech věkových kategorií od nejmenších běžkařů až po veterány.

 
Celý příspěvek
| Rubrika: Závody | Fotografie: Zlatá lyže 17. leden 2009 | Komentářů: 0