Jdi na obsah Jdi na menu

KYTLICKÝ MINITRIATLON

0,5 km plavání - 22 km MTB - 7 km běh

14. srpna 2021 - Kytlice - Lužické hory

 

minitriatlon2018finalbaner-page-001---kopie.jpg        

Triatlon v Kytlici se za svou více než třicetiletou historii stal legendou mezi triatlony a dalšími sportovními akcemi u zkušených triatletů i amatérských sportovců. Jedná se o nejstarší triatlon na severu Čech a třetí nejstarší v ČR. To za čím se k nám závodníci i diváci vracejí je nádherné prostředí Lužických hor a přátelská atmosféra. Všechny kategorie mají stejnou trať: absolvují půl kilometru plavání v koupališti, jehož voda je i po horkých dnech velice osvěžující a pro Kytlici přímo typická. Druhou disciplínou je kolo s členitou trasou pro horské či trekové kolo v délce 22 km, která se vlní po silničkách a lesních cestách Lužických hor. Na závěr běh, který je právem považován za třešničku a nejtěžší část triatlonu. Běžecký okruh měří 7 km přes kopce, lesy a pastviny. Centrem závodu je malebná Kytlice se svým hřištěm a lesním koupalištěm. Akci pro vás pořádají nadšenci ze spolku Ski Polevsko. Přijďte a buďte vítáni.

 

AKTUÁLNĚ KMT: 

 • Děkujeme všem závodníkům za účast. Zde jsou VÝSLEDKY 
 • Upozorňujeme,  že v Lužických horách probíhá těžba kůrovcového dřeva. Cyklistická část závodu bude kompletně sjízdná, nicméně na trati se může pohybovat lesní technika a tratě jsou místy poničené od techniky
 • Mrkněte na parádní video od Ústecká TV z loňského ročníku
 • Zde jsou odkazy na fotky od: Ilona Kladno, Lukáš Hubálek photoKáča Oraná, Petr Šmíd, Dandulka Vetešníková
 • Plavání v rybníku: lesní koupaliště v Kytlici je svými rozměry velmi malé, proto je start rozdělen na dvě vlny. Plavou se dokola tři kola, která dohromady činí cca 0,5 km plavání. Zároveň je koupaliště za posledních několik let na okrajích zanesené pískem a bahnem a je tedy v některých částech poměrně mělké. Jsou zde úseky, kde je možné částečně jít vodou či běžet. Apelujeme na plavce, aby v celé části rybníku plavali a nesnažili se vodou chodit a už vůbec ne běhat nebo skákat. Dodržujte disciplínu PLAVÁNÍ. Mimo poslední části, kdy závodníci vylézají z vody je možné z rybníka pochopitelně vyjít či vyběhnout. Vzhledem k velikosti a podmínkám se prosím chovejte ohleduplně k ostatním plavcům. Obec plánuje vyčištění rybníka až někdy v ruce 2022. Děkujeme za pochopení.
 • Dostavte se na prezentaci k závodu včas a s dostatečným předstihem, předejdete zbytečných front a stresů!!! Počítejte s časovou rezervou na parkování!!!
Výsledky
20.roč./2006 21.roč./2007 22.roč./2008 23.roč./2009 24.roč./2010 25.roč./2011
26.roč./2012 27.roč/2013 28.roč./2014 29.roč./2015 30.roč./2016 31.roč./2017
32. roč/2018 33. roč/2019 34.roč/2020      

PROPOZICE

35. ročníku Kytlického minitriatlonu

Datum: sobota 14. srpna 2021

Pořadatel:

Ski Polevsko, zapsaný spolek, Polevsko 152, 471 16  Polevsko

Logo SKI Polevsko

Závod se pořádá za podpory obce Kytlice. Zázemí a prostor hřiště nám s laskavým svolením zapůjčila TJ Kytlice. Závod se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy ČR. Všem partnerům děkujeme za podporu a spolupráci!

 

Místo konání: Kytlice, Lužické hory, mapa

 

Kontakty:

Email: ski.polevsko@email.cz

Web závodu: www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/kytlickyminitriatlon

Kontakty: Jan Šmíd (ředitel závodu, tratě, propagace): tel.: 604 375 303

Radka Minářová (registrace, výsledky, depo): tel.: 737 436 567

Dana Vyhnálková (ceny, vyhlášení, povolení): tel.: 605 805 845

Místo startu a cíle: Hřiště a koupaliště TJ Kytlice

Prezence a registrace:

KDE: Kancelář závodu ve stanu na hřišti TJ Kytlice

KDY: 8:30 - 10:00

Dostavte se na prezentaci k závodu včas a s dostatečným předstihem, předejdete zbytečných front a stresů!!!

Každý závodník  přihlášený na místě v den konání akce vyplňuje a podepisuje u registrace přihlášku. Přihlášku podepisuje také každý člen družstva. 

Nezapomeňte, si včas uložit kolo do depa, platí pouze pro jednotlivce. V 10:50 bude depo zcela uzavřeno.

Přihlášování:
Online přihlášky za zvýhodněné startovné otevřeny pouze do 12.8.2021. Následně budou přihlášky možné i na místě do omezené kapacity 150 závodníků!  Doporučujeme přihlásit se předem přes on-line přihlášku. 

Družstva přihlašuje kapitán, v přihlášce se registrují jména bez ohledu na pořadí úseků, přesné pořadí úseků a případné změny se nahlásí při vyzvednutí čísel u registrace v den závodu. Družstva musí mít tři členy. 

Stav zaplacení/přijetí platby můžete sledovat ve startovní listině. 

Měření a zpracování výsledků pomocí čipové časomíry sportovniservis.cz. 

Časový harmonogram:

 • 8:30 - 10:00 Registrace
 • 9:00 - 10:50 Ukládání kol do depa
 • 10:35 Výklad trati v prostoru depa
 • 10:50 Uzavření depa
 • 10:45 - 10:55 Rozplavání 1. a 2. vlna
 • 11:00 Start 1. vlny: Muži a Veteráni
 • 11:15 - 11:19 Rozplavání 2. vlna
 • 11:20 Start. 2. vlna: Dorostenci, Dorostenky, Ženy, Družstva, Družstva Kytlice
 • cca 12:20 Doběh prvního závodníka
 • 13:30 - 14:00 Vyhlášení vítězů a tombola

Startovné:

 • Jednotlivci: přes online přihlášku do 12.8.2021 za 300 Kč, na místě 400 Kč. 
 • Družstva: přes online přihlášku     do 12.8.2021 za 450 Kč, na místě 550 Kč

Součástí startovného je měření pomocí čipové časomíry, občerstvovačka během závodu i po závodě.. 

POZOR: omezená kapacita 150 závodníků!

 

Kategorie:

 • Dorostenci 15 - 18 let (2006 - 2003)
 • Dorostenky 15 - 18 let (2006 - 2003)
 • Ženy 19 - 35 let a st. (2002 - 1986)
 • Ženy nad 36 let  (1985 a st.) 
 • Muži 19 - 39 let, (2002 - 1982)
 • Veteráni 40 let a st. (1981 a st.)
 • Družstvo 15 let a st. (2006 a st.)
 • Družstvo KYTLICE: 15 let a st. (2006 a st.): Speciální kategorie pro obyvatele a chalupáře Kytlice, Falknova a Mlýnů (u prezentace nahlaste požadavek na zařazení do této kategorie). Do názvu týmu uvádějte "Kytlice". Během vyhlášení budeme vyhlašovat první tři "kytlické" štafety. Všichni členové družstva musí mít vazbu na obec Kytlice (obyvatel, chalupář). 

DRUŽSTVA musí být tříčlenná. 

Upozorňujeme závodníky v kategorii dorostenci/dorostenky a jejich trenéry a rodiče, že pro start na závodě je podmínkou minimální věk 15 let. Pokud se na start postaví závodník mladší 15 let, bude diskvalifikován! U závodníků mladších 18 let může být požadována kontrola občanského průkazu, pasu nebo jiného dokladu s fotografií a datem narození. Každý závodník mladší 18 let ať už ve štafetě nebo jednotlivec je povinen se dostavit osobně k registraci. Závodník mladší 18 let může startovat pouze s písemným souhlasem rodičů!!!

V rámci Družstev bude dále vyhlášena nejrychlejší ženská štafeta a nejstarší štafeta

Start:

1. vlna v 11:00: muži, veteráni

2. vlna: 11:20: ženy, dorost, družstva

 

Tratě: plavání 0,5 km - horské kolo 22 km - běh 7 km.

Mapa všech úseků v jpg ke stažení

Nezapomeňte, si včas uložit kolo do depa, platí pro jednotlivce i družstva. V 10:50 bude depo zcela uzavřeno.

Popis tratí: 

Plavání: 0,5 km v lesním koupališti: 3 okruhy okolo bójek, start z břehu koupaliště, start na dvě vlny, teplota vody obvykle 18-20°C.

Lesní koupaliště v Kytlici je svými rozměry velmi malé, proto je start rozdělen na dvě vlny. Plavou se dokola tři kola, která dohromady činí cca 0,5 km plavání. Zároveň je koupaliště za posledních několik let na okrajích zanesené pískem a bahnem a je tedy v některých částech poměrně mělké. Jsou zde úseky, kde je možné částečně jít vodou či běžet. Apelujeme na plavce, aby v celé části rybníku plavali a nesnažili se vodou chodit a už vůbec ne běhat nebo skákat. Dodržujte disciplínu PLAVÁNÍMimo poslední úsek, kdy závodníci vylézají z vody, je možné z rybníka pochopitelně vyjít či vyběhnout . Vzhledem k velikosti koupaliště a podmínkám se prosím chovejte ohleduplně k ostatním plavcům. Děkujeme za pochopení.

Kolo: 22 km, rychlá trasa s převýšením 430 m pro horské/trekové kolo/gravel bez technických úseků,. Povrch: asfalt, lesní cesty, lesní zpevněné cesty, štěrk.

Trať: Kytlice - Pension U Skály (silnice směr Nová Huť) - odbočka do lesa kolem Sokola (lesní cesty/štěrk) - přejezd silnice Kytlice - Chřibská - Bělský rybník, Hilův Mlýn, Mlýny, odbočka/křižovatka na Křížový Buk (silnice) - Krásné Pole (lesní cesta, zelená tur. značka, silnice) - Pod Malou Tisovou (zpevněné lesní cesty, červená tur. značka) - Pod Velkou Tisovou (zpevněné lesní cesty) - sjezd k hlavní silnici k viaduktu (lesní cesty/terén) - Kytlice (silnice) do cíle. 

Trasa kola ke stažení: mapy.cz, jpg z mapy.cz, GPX, profil

Běh: 7 km, povrch: terén, lesní štěrkové cesty, lesní pěšina s terénním seběhem, převýšení 200 m. 

Trať: kolem Popelové hory - Kraví Loužek - křižovatka sv. Antonín - Kočárovka pod Malým bukem - Řachvaj - kolem rybníku do cíle 

Trasa běhu ke stažení: mapy.cz, jpg z mapy.cz, GPX, profil 

kmt_nove_trasa_obec.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kytlický minitriatlon se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České republiky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tedy ohleduplně k přírodě!

 

Občerstvení: Občerstvovačka v průběhu závodu (mezi kolem a během) v blízkosti depa u závory a následně v cíli: ionťák, voda, sušenka, ovoce, zmrzlina. 

V areálu závodu budou stánky s občerstvením: vegetariánské jídlo ze Šambhaly, kavárna Ala Coffee a tradiční stánek s občerstvením dole u rybníčku. V cíli bude pro závodníky, doprovod i pro diváky k dispozici zdarma zmrzlina od Algidy. 

 

Prohlášení závodníka - podmínky závodu: 
Při prezentaci na místě vyplňuje a podepisuje každý závodník přihlášku k závodu. 

Závod pořádá Ski Polevsko, z.s. Účastník bere na vědomí, že závod se koná za běžného silničního provozu bez omezení a prohlašuje, že bude dodržovat  pravidla silničního provozu a dbát pokynů pořadatelů a policie. Účastník bere na vědomí, že se pohybuje na území CHKO Lužické hory a bude se chovat ohleduplně k přírodě. Závodník prohlašuje, že bude vždy dodržovat pravidla v duchu Fair play. Děti mladší 18 let mohou startovat jen se souhlasem a podpisem rodičů příp. trenéra na přihlášce. Prohlašuji, že mi není známa žádná překážka v mém zdravotním stavu, která by mi bránila, zúčastnit se závodu. Závodu se účastním na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Účastník tímto prohlašuje, že disponuje požadovanými znalostmi o sportu ve vybrané disciplíně a potvrzuje, že je fyzicky a psychicky způsobilý se této disciplíny zúčastnit. Účastník bere na vědomí doporučení pořadatele absolvovat před závodem individuální lékařskou prohlídku. Prohlašuji, že mám kolo v dobrém technickém stavu a pro cyklistickou část použiji cyklistickou přilbu. Jsem si vědom/a toho, že nesu veškerou odpovědnost za škodu způsobenou na zdraví nebo věcech, která mi v průběhu závodu vznikne, nebo kterou způsobím. Účastník je informován o tom, že pořadatelem nebylo uzavřeno žádné zvláštní pojištění na náhradu škody způsobené účastníkovi v souvislosti s účastí  v závodě. Pořadatel doporučuje uzavřít účastníkovi pojištění a projít preventivní lékařskou prohlídkou. Pořadatel nebere odpovědnost za odložené věci. Účastník souhlasí s tím, aby byl během závodu natáčen a fotografován pro potřeby pořadatele. Prohlašuji, že budu dodržovat značení závodu a budu se pohybovat jen po vyznačené trase závodu. Souhlasím s propozicemi a podmínkami závodu zveřejněnými na www.skipolevsko.estranky.cz/clanky/kytlickyminitriatlon

 

Zdravotní zajištění:

Záchranáři Česká Kamenice se sanitním vozem v prostoru hřiště, záchranáři na startu. 

Vyhlášení vítězů:

po doběhu posledního závodníka kolem 14. hodiny

Ředitel závodu: Honza Šmíd

 

Ceny pro vítěze a tombola:

partneri.jpg

První tři závodníci v každé kategorii obdrží diplomy a věcné ceny od sponzorů.
Po vyhlášení vítězů následuje TOMBOLA. Losovat budeme balíčky od sponzorů a poukázky: poukázku na tandemový seskok, víkendový pobyt v penzionu Stará Mlékárna, startovné na triatlon do Hrádku a další. Šanci dostat cenu má každý přihlášený!

 

Partnerské závody:

Auto Enge triatlon Hrádek nad Nisou

SAMUEL XC triatlon

Houmrův Triatlon

 

Ubytování:
Možnost spaní ve stanu v prostoru hřiště a koupaliště, nutné zarezervovat a ohlásit předem na mailu ski.polevsko@email.cz.

Náš tip na ubytování v Kytlici a okolí:

Pension Stará mlékárna Kytlice - sponzor triatlonu

Pension Janouškovcovi přímo v prostoru startu a cíle 

Turistická ubytovna města v České Kamenici - ubytování pro oddíly i skupiny za rozumnou cenu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Aleš Pastuch - Kytlický minitriatlon

13. 2. 2019 22:04

Dobrý den, kde se mohu přihlásit na Kytlický minitriatlon. Děkuji.

Josef Kestner - Re: Kytlický minitriatlon

28. 2. 2019 13:49

Dobrý den,

vyzkoušel jsem snad všechny linky na vaší stránce buď 2018 anebo jsem slepý.
Pošlete mi prosím link k přihlášení na KMT 2019.
Děkuji předem
J. Kestner, Mikulášovice

Andrea - Hledáme cyklistu

7. 8. 2017 13:18

Ahoj hledáme kohokoliv,kdo by nám doplnil štafetu ó kolo...diky

Ota - Re: Hledáme cyklistu

9. 8. 2017 21:15

Ahoj, rád bych jel, loni jsem závod ve štafetě absolvoval, můžete kouknout na loňský výsledek týmu Alupress B, zda bych vás nezdržoval. Pokud zájem trvá, pošlete mi mail na oto.valenta@gmail.com

Alan - Re: Hledáme cyklistu

11. 8. 2017 19:15

Ahoj, už máte cyklistu? Jel bych, Alan tel.: 603400592

Jarda Jíra - Depo

24. 7. 2017 9:28

Ahoj Honzo,
Jestli chces uzávěrku depa,tak doporučuji v 10.50h,pro všechny kategorie.

Družstvo Nikdy není pozdě - Velké díky

13. 8. 2016 19:46

Děkujeme moc všem pořadatelům za krásný závod. Patří jim velká poklona. A moc se těšíme příště. ;-)

roland stelzer - dotaz

6. 8. 2014 13:29

Jakým způsobem provést platbu?