Jdi na obsah Jdi na menu

Historická lyže

HISTORICKÁ LYŽE

Propozice recesistického závodu "po staru" v ladném běhu a promenádě na ski v dobovém oblečení v rámci novoborského masopustu

historicka-lyze-2015.jpg

 

Máte doma staré lyže - práskačky a k tomu pár kousků dobového oblečení? Pak si nenechte ujít sobotní závod na starých lyžích, který se koná v rámci novoborského masopustu v duchu karnevalu ve spolupráci s Kultura s.r.o. Sraz lyžníků je od 13:30 přímo v průvodu a poté před druhou hodinou na náměstí v Novém Boru přímo před základní školou, kde proběhne promenáda i samotný závod. Krátce po 14. hodině proběhne start vyřazovacího závodu dvojic.  Akce se koná za každých klimatických podmínek i v případě nedostatku sněhu - bude navezen ze zimního areálu. Ski Polevsko nemůže chybět...

 

Datum: 26.2.2022

Místo konání: Nový Bor, náměstí Míru

Pořadatel: SKI Polevsko a Kultura s.r.o.

Start: před základní školou na nám. Míru, Nový Bor od 14:00

Prezence a sraz lyžníků:

  • 13:00 sraz před kinem, průvod městem s lyžemi na nohách nebo na rameni
  • 13:30 -14:00 sraz na náměstí u lyžařské dráhy (v místě kde je sníh ;)
  • 14:00 přihlášky k závodním disciplínám, promenáda
  • 14:15 - 15:00 start závodu - hodnotit se budou tři disciplíny: 

Disciplíny:

  • „O nejrychlejšího běžkaře“, kde rozhoduje především rychlost, hbitost a mrštnost. Jednoduše vyhrává lyžník, který se ve vyřazovacím závodě dvojic probojuje až na bednu. Ale pozor, vše v duchu fair play. 
  • „O nejfešnějšího štramáka“. Zde jde především o celkový vzhled v souladu s lyžemi, dobovým oblečením a citem pro detail. Určeno pro opravdové fanjšmekry. (bude hodnoceno během závodu).
  • „O nejstylovějšího lyžníka“ dá příležitost závodníkovi s vytříbeným stylem klasického lyžování, který ovládá své pohyby, tělo i vlastní ski a jeho doménou je ladnost a krasojízda (bude hodnoceno během závodu).

Inspirace dobového oblečení: 

  • Přijďte klidně v růžové či fialové šusťákovce ala 80. a 90. léta s lyžemi značky Artis a "pětasedmdesátkovým" vázáním
  • Vítán je styl z první republiky ala „staroturista“: pro pány šála, svetr, sako, pumpky, kožené boty a dámy v sukni, kabátku a kloboučku budou jistě ozdobou přehlídky.
  • Nebo dlouhý kabát, klobouk a jedna hole podle filmu Krakonoš a lyžníci.

Vydejte se na půdu, prohledejte starou almaru, prolezte sekáč či bazar, poproste babičku nebo sousedku,  narvěte na sebe co dům dá a přijďte si užít lyžařský karnevalový masopust. Je to svátek radosti a veselí! Fantazii se meze nekladou...

Trať:  plácek na náměstí Mísru. V případě nedostatku sněhu bude sníh navezen.

Ceny pro vítěze jednotlivých disciplín: diplomy, vstupenky od Kultury Nový Bor a jak jinak... skleněné ceny z města skla.