Jdi na obsah Jdi na menu

Vydejte se na tajemný noční pochod na Klíč

Vystoupejte v sobotu 6nocniklic08_12.jpg. srpna v novém termínu na 759 metrů vysokou dominantu Lužických hor a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou a výhledem na rozsvícená města i noční krajinu. Čeká vás pestrý program a nahoře i překvapení.

nocni-klic.jpgVystoupejte 6. srpna na 759 metrů vysokou dominantu Lužických hor a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou a výhledem na rozsvícená města i noční krajinu.

Sraz účastníků je tradičně v 21:40 na dětském hřišti v Arnultovicích (ulice Žižkova a U Vodárny) v Novém Boru. Noční pochod bude zahájen úderem desáté hodiny večer. Účastníky čeká pestrý program: u kamzičí studánky bude přichystané občerstvení, které budou podávat lesní žínky a kouzelný skřítek. Servírovat se budou maminčiny koláče, křišťálová voda z hlubin Klíče, šťáva z lesních plodů a další pochutiny. Cestu ke studánce vám může zkřížit hejkal či potulný mnich, ochrannou ruku nad vámi bude držet kouzelný páter. Zažijete magický pocit při stoupání na horu Klíč při úplňku, husí kůže vám naskočí na celém těle. Ticho a šepot ostatních výletníků vám dá možnost naslouchat lesním zvukům a noční přírodě. Kdo nezažil, nepochopí. Odměnou pro každého bude neuvěřitelný pohled na noční krajinu, čerstvý vítr na vrcholu, pamětní list a chybět nebude ani překvapení. Vyhlášen bude nejstarší a nejmladší účastník, který vystoupal na Klíč po svých a turista z největší dálky od Klíče. Předpokládaný návrat je kolem jedné hodiny nad ránem zpět na hřiště.

Akce se mohou zúčastnit i děti v doprovodu rodičů. Pozor na doporučenou výbavu, bez které se nebude možné akce zúčastnit: čelovka nebo baterka, kvalitní obutí i oblečení pro případ změny počasí a dostatek sil vyjít nahoru a dolu. Akce byla finančně podpořena z rozpočtu města Nový Bor, tímto děkujeme městu Nový Bor za příspěvek.

Pořadatelé žádají o potvrzení účasti nejpozději jeden den dopředu tj. do 5.8. na email ski.polevsko@email.cz, na facebook nebo sms na tel. 604 375 303. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá. Podrobné informace na internetových stránkách www.nocnivystupnaklic.estranky.cz.

Přijměte pozvání na sportovně – kulturně – společenskou akci a pojďte s námi stoupat 30. července až ke hvězdám na vrchol Klíče. Nevšední zážitky zaručeny!

Další akcí polevských běžkařů je Kytlický minitriatlon, jehož 25. ročník se koná v sobotu 13. srpna.

 

Honza Šmíd, SKI Polevsko

 

Portrét

Facebook