Jdi na obsah Jdi na menu

SKI Polevsko láká na letní akce: noční pochod a triatlon

nocniklic08_12a.jpgO tom, že doménou polevských běžkařů nejsou pouze závody v běhu na lyžích nebo zimní údržba běžeckých tratí v Lužických horách se můžete přesvědčit během letních prázdnin. SKI Polevsko pro vás chystá hned dvě letní akce. Poslední víkend v červenci můžete za tmy a svitu hvězd vystoupat z Nového Boru na Klíč. Druhá sobota v srpnu je tradičně určena triatletům. Ti si mohou změřit síly 11. srpna v Kytlici během Kytlického minitriatlonu, na který se závodníci mohou přihlašovat již nyní.

 

Noční výstup na Klíč

 

 

Všem dobrodruhům, kteří se nebojí tmy, je určena tato kulturně – sportovně – společenská akce. Vydejte se v sobotu 28. července 2012 na 759 metrů vysokou dominantu Lužických hor a nechte se okouzlit tajemnou atmosférou a výhledem na rozsvícená města i noční krajinu. Nevšední zážitky zaručeny!

 

 

 

nocni-klic.jpgSraz účastníků nočního pochodu je tradičně v 21:40 na dětském hřišti v Novém Boru Arnultovicích (ulice Žižkova a U Vodárny). Výprava bude zahájena úderem desáté hodiny večer po registraci účastníků a zaplacení výstupného 30 Kč za dospělého a 10 Kč za dítě. Účastníky čeká pestrý program: u kamzičí studánky bude přichystané občerstvení, které budou podávat lesní žínky a skřítek. Servírovat se budou maminčiny koláče, křišťálová voda z hlubin Klíče, šťáva z lesních plodů a další pochutiny. Ticho a šepot ostatních výletníků vám dá možnost naslouchat lesním zvukům a noční přírodě. Buďte ostražití, cestu ke studánce vám může zkřížit hejkal či potulný mnich. Ochrannou ruku nad vámi bude držet kouzelný páter. Husí kůže vám naskočí po celém těle. Zažijete magický pocit při stoupání na horu Klíč za svitu měsíce, světelný had ovine celý kopec. Kdo nezažil, nepochopí. Odměnou pro každého bude neuvěřitelný pohled na noční krajinu, čerstvý vítr na vrcholu, pamětní list a chybět nebude ani překvapení. Vyhlášen a odměněn bude nejstarší a nejmladší účastník, který vystoupal na Klíč po svých a turista z největší dálky od Klíče. Předpokládaný návrat je kolem jedné hodiny nad ránem zpět na hřiště.
Akce se mohou zúčastnit i děti v doprovodu rodičů. Pozor na doporučenou výbavu, bez které se nebudete moci zúčastnit: čelovka nebo baterka, kvalitní obutí i oblečení pro případ změny počasí a dostatek sil vyjít nahoru a dolu. Pořadatelé žádají o potvrzení účasti nejpozději jeden den dopředu tj. do 27.6. na email ski.polevsko@email.cz, Facebook nebo sms na tel. 604 375 303. V případě nepříznivého počasí se akce přesouvá. Aktuální informace najdete na www.nocnivystupnaklic.estranky.cz. Akce je finančně podpořena z rozpočtu města Nový Bor.

 


 

Kytlický minitriatlon
triatlon-plavci.JPGSportovním nadšencům je určen 26. ročník Kytlického minitriatlonu. Na start závodu se v sobotu 11. Srpna 2012 postaví kromě jednotlivců i tříčlenné štafety. Využijte zvýhodněné startovné včasným vyplněním internetové přihlášky. Limit celkového počtu závodníků je v letošním roce 150.
Závodníky čeká krátká, ale výživná trať. Plavci absolvují 500 m v kytlickém koupališti, jehož voda je tradičně velmi osvěžující. Cyklistická část měří 20 km a vede po silnici v úseku Kytlice – Nová huť, který cyklisté absolvují dvakrát. Trasa bude během cyklistické části uzavřena pro motorová vozidla. Poslední disciplínou je běh, který je mezi závodníky považována za nejhezčí partii triatlonu. Dva okruhy, dohromady 7 km se klikatí zvlněnou krajinou Lužických hor přes lesy a pastviny, mezi kopci, po cestách a cestičkách. Pro svou nenáročnou trať je triatlon určen zkušeným borcům i začátečníkům. Ti, co se neodváží absolvovat všechny disciplíny, mohou využít startu v družstvu a podělit se tak o tři zmíněné disciplíny.
Do 6. srpna můžete využít on-line registraci na webových stránkách www.kytlickyminitriatlon.bikebase.cz. Prezentace a příjem přihlášek bude pro příchozí probíhat na kytlickém hřišti v den konání akce od 8:30 do 10 hodin. Start závodu je rozdělen do dvou vln v 11:00 a 11:20. Vítězný závodník mezi jednotlivci je v cíli očekáván kolem poledne. Závod probíhá ve spolupráci s TJ Kytlice, které propůjčilo svůj pozemek. Účastníci triatlonu se mohou těšit na  zajímavé ceny pro vítěze a bohatou tombolu od firem, mezi které patří Algida – Unilever, NIKE, Zahradnictví Doubek Nový Bor, outdoor shop Hanibal, ATOMICS energy tabs, Orion – Nestlé a další. Více informací najdou zájemci na webových stránkách www.kytlickyminitriatlon.bikebase.cz.

 

 

 

Portrét

Facebook